2023’te Bitcoin milyonerlerinde muazzam %250’lik bir artış görüldü!

20.02.2024
6
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
2023’te Bitcoin milyonerlerinde muazzam %250’lik bir artış görüldü!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in piyasa değerindeki hızlı yükseliş, sahiplik yapısının şekillenmesini yakından takip etmeye devam ediyor. Güncel verilere göre, Bitcoin sahiplerinin büyük bir kısmı, %74’ü küçük yatırımcılardan oluşuyor ve her dört kişiden üçü, ellerinde yalnızca 0.01’den az Bitcoin bulunduruyor.

Bitcoin’in iniş çıkışları, geleneksel finans kuruluşlarının gösterdiği ilgi ve kripto varlıkların finansal dünyadaki etkisi, konuşulmaya devam ediyor. Grayscale tarafından yayımlanan “Bitcoin Sahiplik Manzarasının Gizemini Çözmek” adlı çalışma, dünyanın en değerli kripto para biriminin sahiplik dağılımının oldukça çeşitli olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, Bitcoin sahiplerinin yaklaşık %74’ü küçük yatırımcılardan oluşuyor.

GateTR CEO’su Kafkas Sönmez, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bitcoin, bireysel yatırımcılardan kripto madencilerine, hükümetlerden halka açık şirketlere, özel şirketlerden borsalara kadar birçok varlık piyasası oyuncusuna dağılmış durumda. Bu da Bitcoin’in kripto paraların merkeziyetsizliğini yansıtıyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.